شرایط و قوانین گارانتی در ایکا کامپیوتر

گارانتی اختصاصی ایکا کامپیوتر چه شرایطی دارد ؟

گارانتی اختصاصی ایکا کامپیوتر گذینه ای است انتخابی در کنار هر محصول قبل از سفارش  میتوانید مدت ماه آن را به انتخاب خودتان تایین کنید . 

معمولا  از 6 تا 18 ما  برای هر محصول متفاوت است .

بعد از سفارش و انتخاب گارانتی اختصاصی  همراه محصول کارت محصول  شامل سریال نامبر  و  مدت گارانتی تاریخ شروع و پایان  ارسال میشود .

بر روی محصول هلوگرام گارانتی همراه  با سریال نامبر نصب شده .

در گارانتی اختصاصی ایکا  هیچ قید و شرطی  نیست  فقط  هولوگرام و پلمپ نصب شده روی محصول نباید مخدوش یا باز شده باشد . 

در گارانتی اختصاصی ایکا هزینه  رفت و برگشت . تعمیر و تعویض کاملا رایگان است .

ریخت مایعات و یا شکستگی در اثر سقوط از ارتفاع  شامل این گارانتی نیست . 


استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت و تعویض محصول چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.(در زمان تحویل کالا ظاهر و وضعیت کالا برسی شود در غیر این صورت در خصوص و شکستکی و ایرادات مربوط به خریدار کالا قابل عودت نیست).

برای برسی سلامت محصول در حمل و نقل درست شرکتهای پستی و ارسال بار  و اطمینان از سلامت بسته در هنگام تحویل  قبل یا بعد باز گشایی  کارتن پستی یا کارتن بسته بندی  از محصول  عکس یا فیلم  بگیرید .  بیش از 90% مشکلات به دلیل  بد رفتاری  و بی مسئولیتی  کارکنان شرکتهای  پستی و حمل بار   اتفاق می افتد . 

ایکاکامپیوتر  قبل از ارسال  فیلم تست از خود محصول  و از بسته ارسالی عکس برای  آرشیو ذخیره دارد . و در صورتی که در حمل و نقل مشکلی مانند ضربه شدید  یا ریختن مایعات  برای بسته به وجود بیاید کاملا قابل پیگیری و دریافت خسارت  از راه های قانونی میباشد . 


اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به ایکا کامپیوتر اطلاع داده شود.


لازم است اگر محصول دارای کارتن بوده  برای برگشت محصوت  کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود کالا بازگردانده شود.


برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.


این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.

استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی بعد از باز گشایی بسته ، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.


اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.
وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی ایکا کامپیوتر از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.


اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.


عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.


در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.


در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.


استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایکا کامپیوتر بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود...

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.(هزینه ارسال و بسته بندی کالا عودت نمیگردد)


از آنجا که ایکا کامپیوتر یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود


اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، برای انصراف  باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات یا پشتیبانی ایکا کامپیوتر  اطلاع  داده شود.


اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.


اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش یا پشتیبانی ایکا کامپیوتر  اطلاع داده شود.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است .

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.